FENVASTAR PLUS 

Formulasyon tipi: EC

Endikasyonları: Sivrisinek, Karasinek, hamamböceği, Kene, Karınca, Pire başta olmak üzere yürüyen ve uçan haşereler

Uygulama Şekli: Pulverize-ULV

FENVASTAR PLUS, LambdaStar 9.7 gibi LG tarafından özel olarak içerisinde hiçbir şekilde petrol türevi solvent kullanılmadan formüle edilmiş yeşil kuşak bir formülasyondur. Standart EC formülasyonlu insektisitlerde VOC değeri %53 seviyelerinde iken Fenvastar PLUS’ın sahip olduğu özel üretim teknolojisi sayesinde ürünün VOC değeri %2’ye düşürülmüştür.

VOC değeri, VOC , çevreye ve insan sağlığına zarar verebilir özellikteki kimyasalları tanımlayan Uçucu Organik Madde’nin (Volatile Organic Compounds) kısaltmasıdır. Bu maddeler karbon içeren ve ortam havasındaki fotokimyasal reaksiyonlara katkıda bulunarak fitotoksisiteye neden olan, sağlığı tehdit eden ve hatta kansere neden olabilen bileşenleri ifade eder.

Uluslararası düzeyde çevreye verilen VOC emisyon miktarını azaltarak, çevre ve insan sağlığını korumak için çeşitli düzenlemeler yapılmaktadır.

LG, geliştirmiş olduğu özel üretim teknolojisi sayesinde FenvaStar Plus’un VOC değerini belirlenen sınır değerin de altına düşürerek daha çevreci ve daha sağlıklı hale getirmiştir. Bu avantajı sayesinde Fenvastar Plus, gıda alanları da dahil olmak üzere tüm kapalı ve açık alanlarda diğer ürünlerden daha güvenilir bir şekilde kullanılabilmektedir.

Detaylı bilgi, ürün etiketi ve MSDS bilgisi için iletişime geçiniz.

Ürün Görselleri