FlyBuster WG

Endikasyonları: Sivrisinek, Simulium, Chrinomide, mantar sinekleri  (Sciaridae spp) ve Kambur sinek (Pyschodida spp); çeltik alanlarında zararlara neden olmaya başlayan Tipula Spp

Etki Şekli: Seçici etki göstererek, içerdiği endo-toksinler sayesinde mide çeperini parçalayarak larva ölümü gerçekleştirir. 

Flybuster, Bacillus sphaericus, strain 2362, serotype H5a5b, strain ABTS1743 bakterisine ait endo-toksin ve sporları içerir. Bu endotoksinler alkali mide pH’sında aktif hale gelir ve barsak epitel hücrelerine bağlanarak sivrisinek ve Simulium larvalarının barsak çeperlerinde porların açılmasına neden olur. Beslenemeyen larvalar ergin hale geçemeden ölür. Bu özelliği sayesinde hedef dışı canlılar, evcil ve vahşi yaşam üzerinde ve diğer faydalı organizmalar üzerinde toksik etkiye neden olmaz. Ultraviyole Filtrasyon Teknolojisi sayesinde güneş ışınlarından gelen U.V. ışınların denature etkilerine karşı korunmuş olduğu için 3 haftadan uzun süre istatistiksel olarak anlamlı şekilde etkinliği korumaktadır.. Bu sayede referans üründen çok daha uzun süre kalıcı etki gösterir. 

Ultra Viyole Filtrasyon ve Selektif Filtrasyon teknolojileri ile sivrisinek larvalarına karşı zorlu doğa koşullarında bile yüksek biyolojik etkinlik almak için tasarlanmıştır.

Temiz su kaynaklarında Flybuster WG diğer ürünle kıyasla 2,5 kat daha ekonomiktir.

Fosseptik uygulamalarında ise kullanılabilecek tek Bacillus sphericus içerikli biyolojik üründür.

Temiz sularda ve fosseptiklerde en az 3 hafta kesintisiz biyolojik etki 

Detaylı bilgi, ürün etiketi ve MSDS bilgisi için iletişime geçiniz.

Ürün Görselleri