FLYTECH BTI 

Formulasyon tipi: SC

Endikasyonları: Sivrisinek, Simulium, Chrinomide, mantar sinekleri  (Sciaridae spp) ve Kambur sinek (Pyschodida spp); çeltik alanlarında zararlara neden olmaya başlayan Tipula Spp

Etki Şekli: Seçici etki göstererek, içerdiği endo-toksinler sayesinde mide çeperini parçalayarak larva ölümü gerçekleştirir.

Flytech BTI, Bacillus thuringiensis subsp. Israelensis (Serotype H-14) Strain AM65-52 bakterisine ait endo-toksin ve sporları içerir. Bu endotoksinler alkali mide pH’sında aktif hale gelir ve barsak epitel hücrelerine bağlanarak sivrisinek ve Simulium larvalarının barsak çeperlerinde porların açılmasına neden olur. Beslenemeyen larvalar ergin hale geçemeden ölür. Bu özelliği sayesinde hedef dışı canlılar, evcil ve vahşi yaşam üzerinde ve diğer faydalı organizmalar üzerinde toksik etkiye neden olmaz. FLYTECH BTI, Ultraviyole Filtrasyon Teknolojisi sayesinde güneş ışınlarından gelen U.V. ışınların denature etkilerine karşı korunmuş olduğu için 14 günden fazla istatistiksel olarak anlamlı şekilde etkinliği korumaktadır.. Bu sayede referans üründen çok daha uzun süre kalıcı etkiye sahiptir.

Detaylı bilgi, ürün etiketi ve MSDS bilgisi için iletişime geçiniz.

Ürün Görselleri