LAMBDASTAR 9.7 CS 

Formulasyon tipi: CS

Endikasyonları: Sivrisinek, hamamböceği başta olmak üzere yürüyen ve uçan haşereler

Uygulama Şekli: Pulverize ve KÖPÜKLÜ 

Türkiye’de ilk defa KÖPÜKLÜ UYGULAMA 

Neden BioTek Foam ile Köpüklü Uygulama?

Karasinek, hamamböceği başta olmak üzere haşerelerin yaşam alanı çöplükler, çöp kutuları, mazgallar su baskının da görüldüğü bina bodrum katları gibi organik yükün fazla olduğu noktalardır. Bu tür organik yükçe zengin yüzeylerde yapılan uygulamalarda aktif madde organik yüke bağlanacağı için normal uygulama dozlarında etkinlik kayıpları ortaya çıkar.

LambdaStar 9,7 CS, üretiminde kullanılan EcoCapTM Teknolojisi sayesinde Biotek Foam ile köpüklü uygulamaya uygundur. EcoCapTM Teknolojisi ne uyumlu olarak geliştirilen özel sürfektanlarla üretilmiş olan Biotek Foam, organik yük ile aktif madde arasında bariyer görevi görerek Lambdstar 9,7 CS’nin etkinliğini ve kalıcılığını güçlendirir.

Nasıl Kullanılır?

  • Lambdastar 9,7 CS köpüklü kullanıma uygun olan EcoCapTM teknolojisi ile üretilmiştir.
  • BioTek Foam, Lamdstar’ın kimyasal yapısını bozmayacak şekilde özel olarak formüle edilmiştir.
  • Köpüklü uygulama, LambdaStar ve Biotek Foam’ı köpük haline getirebilen özel uygulama ekipmanları ile kolayca uygulanır. LAMBDASTAR 9.7 CS, Fenvastar gibi, LG tarafından özel olarak EcaCap™ teknoloji ile üretilmiş içerisinde hiçbir şekilde petrol türevi solvent kullanılmadan yalnızca bitkisel yağ ve su kullanılarak formüle edilmiş yeşil kuşak bir formülasyondur. Aktif maddesi olan lambda-cyhalothrin %98 saflığa sahip olup, kapsülleme için piyasadaki rakiplerine avantaj sağlayacak şekilde petrol türevi bir solventle değil bitkisel yağa tutundurulmuştur.

    EcoCap™ teknolojisi bu noktada devreye girmektedir ve ürünün uzun süre buharlaşmadan ve kimyasal yapısı bozulmadan stabil kalmasını sağlamaktadır.

    Ürün, petrol türevi solvent içeren rakipleri gibi repellent etki göstermez. Bu sayede haşereler üzerinde kaçırtıcı bir etkiye neden olmaz hatta besin olarak çekici özelliğe sahip bitkisel yağ sayesinde haşereleri uygulandığı ortama çekerek tuzağa düşürür ve uygulama anında ortamda bulunmayan haşerelerin de ölmesini sağlayarak daha etkin sonuçlar alınması sağlanmış olur.

Detaylı bilgi, ürün etiketi ve MSDS bilgisi için iletişime geçiniz.

Ürün Görselleri